הבוגרים שלנו

h

כך מדפיסים ידיים רובוטיות לילדים בתלת-ממד – יאיר הרבסט ושונית פולינסקי

מיזם משותף של הטכניון ועמותת Haifa3D מייצר תותבות חכמות לילדים בהדפסה תלת-ממדית. "מילדים נחבאים אל הכלים הם הופכים לגיבורי-העל של הכיתה"

יאיר הרבסט ושונית פולינסקי, בוגרי הפקולטה וכעת דוקטורנטים במעבדת פרופ' אלון וולף לביורובוטיקה וביומכניקה בהנדסת מכונות, מספרים על המיזם שהחל כפרוייקט גמר בתואר הראשון בהנדסה ביו-רפואית והתפתח למיזם רב-תחומי מעורר השראה.

חיבור בין חוקרים בטכניון לעמותת Haifa3D הוביל לייצור של ידיים רובוטיות לילדים קטועי יד במסגרת "תנו לי יד בתלת-מימד".

ילדים קטועי יד אינם זכאים בישראל לידיים תותבות חכמות אלא רק לפרוטזות אסתטיות שאינן מסייעות להן מבחינה תפקודית. הפרויקט המשותף ממלא את החוסר הזה ומספק לילדים – ללא תשלום – ידיים המותאמות להם אישית.

פרופ' יורם פלטי "אמרו לי, למה ללכת לסרטן הכי קשה, אך האמנתי בטכנולוגיה"

h
האונקולוגים לא תמיד פרגנו, הרבה גבות הורמו, אבל טכנולוגיית השדות החשמליים שהמציא פרופ' יורם פלטי לטיפול בסרטן המוח משיגה תוצאות מרשימות וייתכן שתהיה אפקטיבית גם בסוגי סרטן נוספים. החברה שהקים, נובוקיור, כבר שווה היום 1.1 מיליארד דולר בנאסד"ק. עכשיו פלטי בן ה-78 שועט לעבר היעד הבא: שדות חשמליים כתחליף לאנטיביוטיקה

רואנה שקיופו בוגרת הפקולטה להנדסה ביו-רפואית מספרת מה קרה לה כשבאה ללמוד בטכניון

h

אחת מ-50 המצאות השנה 2018 - אסף קהת ואייל לנטרנרי

h

לפני שנולד ילד, רוב האנשים לא מדמיינים את עצמם מסתובבים במטבח באמצע הלילה עם קערות מים חמים, מנסים לחמם חלב שאוב לצלילי תינוק צורח. שני בוגרי הטכניון מצאו דרך לזרז משמעותית את החימום – ועשו מזה קריירה. הבקבוק הייעודי לחלב אם שפיתחו כבר נמכר במיליוני דולרים, והשבוע אפילו נבחר על ידי מגזין "טיים" לאחת מהמצאות השנה.

עדי ולך מהנדסת ביו־רפואה בהכשרתה, בוגרת הטכניון.

h

אחרי שנים של התקפי חרדה קשים החליטה עדי ולך, מהנדסת ביו־רפואה, למצוא פתרון למצוקה שלה בעצמה. מכשיר נייד המבוסס על תרגול נשימות שפיתחה – שינה את חייה

נורה נוסייר, בוגרת הנדסה ביו-רפואית בטכניון, היא מייסדת ומנהלת פיתוח בחברת סטארט-אפ Nurami Medical בתחום הנדסת הרקמות, גייסה למעלה מ-2.5 מיליון שקל.

h

חברת קורינדוס (Corindus)שהקים פרופ' רפי ביאר מפתחת מערכת רובוטית להליכי צינתור.

h

חברת קורינדוס (Corindus) שהקים פרופ' רפי ביאר נמכרת ב-1.1 מיליארד דולר לענקית הטכנולוגיה הרפואית Siemens Healthineers. קורינדוס מפתחת מערכת רובוטית להליכי צינתור .

האתר בהרצה. נתקלתם בתקלה? נשמח שתיצרו קשר